Хокей: България - Тайпе 4:2 и още

Младежкият ни национален отбор по хокей победи квалификационната фаза домакина на световното за юноши, категория ΙΙΙ - Тайпе с 4:2 и се класира за полуфиналите.

1:0 в първата третина, равенство 1:1 във втората част и 2:1 в третата третина. Три гола на Радованов и един на Николов.

Домакините явно са си взели поука и в полуфинала, където двата отбора отново се срещбаха визключително оспорван мач нашите момчета отстъпиха с 5:6 (2:3 в първата част, приключиха с 3:0 втората, а домакините направиха пълен обрат в последната третина 0:3) Три гола на Ходулов и по един на Николов и Радованов.

В другата си среща младежите отстъпиха на лидера в групата Австралия с 7:1, предстой им повторен сблъсък с отбора на Турция, който вече преодоляха в началото на първенството със съкрушаващото 11:2.

Мъжете ни днес играя последния си мач на световното от група IIB в Хърватска, където посрещат отбора на Китай. След силния старт и победата над Ирландия с 6:0, мъжете ни отстъпиха със 17:2 от отбора на Хърватска и с 3:2 от отбора на Исландия, и 10:1 от традиционно силния румънски отбор.

С тези резултати и младежкият и мъжкият ни отбори запазват местата си в съответните групи и за догодина.